Kríž v chotári nad Hnúšťou

warning: Parameter 1 to profile_load_profile() expected to be a reference, value given in /data/www/fara/hnusta/includes/module.inc on line 462.

Kríž nad Hnúšťou "Pri Ježišovom kríži stála jeho matka, sestra jeho matky, Mária Kleopasova a Mária Magdaléna. Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: „Žena, hľa tvoj Syn“. Potom povedal učeníkovi: „Hľa, tvoja matka“. A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.
Denne prichádzame pod kríž, ktorý je vsadený do tvrdej pôdy na Kalvárii. Aj dnes, 28. augusta 2010 prichádzame na miesto, kde sme po 53 rokoch osadili nový kríž. Kríž, je názov malého kopca nad železničnou stanicou v Hnúšti, ktorý je majetkom rímskokatolíckej cirkvi.

Mladí si určite kladú otázku, prečo sa toto miesto nazýva Kríž, či Pri kríži? A kde je kríž? Správna úvaha. Lenže kríž tam skutočne bol. Ale približne pred 53 –mi rokmi sa našiel jeden „súdruh“ hnúšťan, ktorému ten kríž prekážal. Kríž zrúbal a zahodil do húštiny.
Zosnulá pani Zacharová túto smutnú správu nahlásila pánu dekanovi Tokarčíkovi. Zničený kríž spálili. Pani Zacharová spomína ďalej: S krížom sa nikdy nezahrávajte, ale si ho skutočne vážte – tomu človekovi do roka zomrela manželka a ostali vo veľkej chudobe – on „azda hrdina“ s troma synmi.
Teraz po pol storočí hnúšťanský kopec Kríž je znova ozdobený krížom, vďaka pánu kanonikovi Michalovi Jenčovi a mnohým obetavým chlapom, ktorí venovali svoj čas a sily na osadenie nového kríža.
Budeme sa všetci modliť aby tento kríž už nikdy nikomu neprekážal. Znamenie kríža, ktoré zachraňovalo Izraelitov na púšti na ceste do zasľúbenej zeme bol medený had. Nech aj tento kríž je tu znamením pre všetkých, ktorí v tomto meste žijú, ktorí sa na toto miesto pozrú, alebo prídu pred tento kríž.
Matka zasvätená obete, daj nám porozumieť, že aj my musíme zdieľať kríž so Spasiteľom, podporuj statočnosť tých, čo trpia pre Krista, pomáhaj chorým a slabým, aby statočne niesli skúšky, buď oporou tých, čo duševne trpia a krvácajú v srdci, nauč nás v škole utrpenia milovať Spasiteľa! Ty, ktorá si s Kristom vystupovala na Kalváriu, vlej nám odvahu, aby sme uniesli svoj kríž.
Ešte raz ďakujem všetkým, ktorí pomohli pri obnovení kríža nad Hnúšťou.

Komentáre

hello

Well, this is the way chickens feel usually they are put from a coop without proper ventilation. Subsequently if if someone leaves is negative. You can with regard to different glass types, self-cleaning glasses and colours.If you travel frequently and leave your house unattended, consider installing timer lights in your home. There are conditions such as rosacea, that mess the skin but need different remedy.

nervös was hilft
Neurovidan ingrediente

As the landlord, you'll be required to maintain the structure and any working products. I called the optometrist and he or she can see me at 5:15 today. So you teach his kid and he fixes car.This is because sunrooms are representation of elegance, comfort and sophistication. When you have proper insulating material in place, this is less able to occur. You wish to be a fuel saver-not an energy waster!

Neurovidan uk
Silvets pharmacie

The positioning of the bridge is of the absolute maximum importance. Go in for some advanced treatments to get body wonderful. The trail is paved most from the way, and as I can see the top got rather heavy.If you answer yes regarding any of previously mentioned questions I do think we out. Initial is the medium one, for a single dog. These come up because of inhalation of contaminated breathable air.

romanov capital pasirinkimo strategijas
simplefx demo

Miss Cooper becomes suspicious when he comes to collect them and he or she threatens him with a gun. Third place "Gravy Brown" ate 5-pounds and took home $500 double check. Find the smallest balances and pay those at first.It was noisy and hot and cramped, and has been exactly a few things i was looking for. Don't allow the computer program decide how your photos seem. The new RS had its debut at the Geneva Motor Show in March.

billioncapitals 戦略をプレイして投資する方法
ads securities bonus

Or you can obtain a basement ventilation system. Traveling: A roof rack or carrier affords additional cargo space and helps out in the event that have a compact car. But there really isn' overnight hospital treatment.He spoke through my wife, with a tremendously old-sounding, Germanic type accent. Car body shop should never be simply guessing or getting "close enough". 2 Where did an individual this beautiful house?

quatrexilforte

Hello. And Bye.

Hi all

konsolidacja zadłużenia Sanok kredyt konsolidacyjny Stalowa Wola konsolidacja kredytów Krosno.
jaki kredyt konsolidacyjny Nisko konsolidacja kredytu Ropczyce konsolidacja dla zadłużonych Dębica.
pożyczka na oświadczenie Kielce kredyty Tomaszów lubelski pożyczka bez bik Skarżysko-Kamienna.